Adnan Menderes Fotoğraf Arşivini İndirmek İçin Tıklayın

SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKINLIKLER

Ders disi zamanlarimizi yaratici ve üretici bir sekilde degerlendirmenize, ilgi ve yeteneklerinize gelistirmenize yönelik olarak çesitli etkinlikler düzenlemektir. Bu etkinliklerdeki amacimiz, sizleri bilgilerle donatilmanin yani sira bedensel, ruhsal, düsünsel ve toplumsal gelismenize katki ve destek saglamaktir. Birimlerimizde bu amaca yönelik topluluklar ve gruplar bulunmaktadir. Bunlara katilabilir, etkin olarak çalismalar yürütebilir veya yeni topluluklar olusturabilirsiniz. Topluluklarda yer alabilmek için okullardaki danismanlarinizla ve dogrudan Saglik Kültür ve Spor Dairesi Baskanligina basvurabilirsiniz. Fotografçilik, Resim, Satranç, Dagcilik, Tiyatro, Atatürkçü Düsünce, Türk Halkoyunlari, Türk Sanat Müzigi,, Türk Halk Müzigi topluluklari Üniversitemizde halen etkinlikleri yürütülen topluluklardan birkaçidir. Üniversitemizde her yil Mayis Ayinda "Kültür Sanat ve Spor Senlikleri " düzenlenmektedir. Senliklerde, yil içerisinde olusturdugumuz eserleri sergileyebilir, sunabilirsiniz. Ilimiz ve ilçelerimizdeki çesitli kitap evlerinden gereksiniminiz olan kitaplari alabilir, bilgi, duygu ve düsünce dünyanizi zenginlestirebilirsiniz. Aydin merkezde üç, Nazilli ve Söke ilçelerimizde birer adet Sinema Salonu bulunmaktadir. Kaliteli ve Vizyona yeni girmis filmleri bu sinemalarda izleyebilirsiniz. Ayrica sinevizyon makineleri araciligi ile de, okullarinizda sinema gösterimleri de yapabilirsiniz.

SPOR TESISLERI VE SPORTIF ETKINLIKLER

Bedensel gelisiminiz düsünsel, ruhsal ve toplumsal gelisiminiz kadar önemlidir. Üniversitemizde bedensel ve ruhsal gelisiminize katkida bulunabilmek için spor tesisleri yapmis, her zaman spor yapma olanaklari sunulmustur. Katilmak istediginiz çalismalar için okulunuzdaki duyurulari takip edebilir, danismanlarinizdan bilgi alabilir veya dogrudan Saglik Kültür ve Spor Dairesi Baskanligina basvurabilirsiniz.Sizlerin kullanabilecegi Aydin merkezde çok amaçli Spor ve Kültür Salonu, beden egitimi ve spor Yüksekokulu bünyesinde Kapali Spor Salonu ve her okulumuzda Açik Spor Tesisleri bulunmaktadir. Ayrica diger kamu mallarina ait Spor Tesislerinden de yararlanabilirsiniz.

SAGLIK HIZMETLERINDEN YARARLANABILME

Ögrencilerimizin tibbi ve psiko-sosyal sorunlari, üniversitemiz tarafindan çözülmektedir.Ailenizin sosyal güvencesi yoksa(Emekli Sandigi, Bag-Kur veya SSK'ya kayitli degilseniz) üniversimiz Saglik Kültür Ve Spor Dairesi'nde çikaracaginiz belgelerle ücretsiz tedavi olabilmekte ve küçük katki paylari ile ilaçlarinizi alabilmektesiniz.Bu amaçla olusturulmus mediko sosyal servislerimizde yeterli teknik donanim ve personel bulunmaktadir.Sosyal güvenceniz varsa (Emekli Sandigi, Bag-Kur , SSK ya kayitli iseniz ) elinizdeki saglik karneleri ile bagli bulundugunuz sosyal güvenlik kurulusunun en yakin saglik birimine basvurabilir ve saglik yardimi alabilirsiniz Bunlarin yani sira psiko-sosyal sorunlarinizin çözümü için üniversitemiz gençlik sorunlari arastirma ve uygulama merkezindeki meslek elemanlarindan (pisikiyatris , pisikolog ve sosyal hizmet uzmanlarindan) yardim alabilirsiniz Adü genç halen Aydin Saglik Yüksek Okullarimizdaki yerinde hizmetini yürütmektedir. Iletisim ve basvuru tel no:0 256 214 80 41 / 127

BARINMA OLANAKLARI

Ilimizden Kredi ve yutlar kurumunca isletilen 750 kapasiteli Aydin Ögrenci Yurdu , 320 kapasiteli Nazilli Ögrenci Yurdu, 120 kapasiteli Yenipazar Ögrenci Yurdu , 100 kapasiteli Sultanhisar Ögrenci Yurtlari olmak üzere 1290 kapasiteli ögrenci yurtlari bulunmaktadir. Ayrica Karacasu ilçemizde 40 kisilik bir ögrenci yurdu Karacasu gelistirme vakfi tarafindan isletilmektedir. Bunun yaninda Arkadaslariniz ile birlikte evde kalabilir veya özel yurt ve pansiyonlarda kalabilirsiniz.

BESLENME HIZMETLERI

Üniversitemize bagli tüm fakülte ve yüksek okullarimizda ögle yemekleri çikarilmakta sizler küçük katki paylari ile bu hizmetten yararlanabilmektesiniz. Ayrica kantin ve kafeteryalarda satisa sunulan soguk ve sicak yiyecek ve içeceklerden yararlanabilirsiniz.

KÜTÜPHANE VE BILGIYE ERISIN OLANAKLARI

Merkezde merkez kütüphanesinden ilçelerde de okul kütüphanelerinden günün her saatinde yararlanailirsiniz. bunun için üniversitemiz ögrencisi olmaniz yeterlidir. Tüm çagdas Üniversitelerde olduüu gibi kütüphanelerimizde de internet araciligi ile dünya üniversitelerine ve kütüphanelerine baglanilmakta ve istenilen bilgiye istenildigi anda ulasilmaktadir.Ayrica kütüphane katalogumuz internet üzerinden taranabilmektedir. internet baglantisinin yani sira CD-ROM veri tabanlarindan hizmet verilmektedir. Kütüphanecilik konusunda yetismis yeterli sayida elemanla hizmet veren kütüphanelerimizde ödünç verme , kataloglama ve siniflama gibi islemler bilgisayar ortaminda yapilmaktadir. Tüm üniversitemiz birimleri bilgisayar araciligiyla donatilmis ve bilgi teknolojisini tüm olanaklari ögrencilerimiz ve çalisanlarimizin kullanimina sunulmustur. http://kutuphane.adu.edu.tr adresinden ayrintili bilgi alabilirsiniz.

SOSYAL YARDIMLAR VE BURS OLANAKLARI

Yüksekögretim kurumlarida ögrenim gören ögrencilere basta kredi ve yurtlar kurumu olmak üzere bazi kamu ve özel kuruluslar karsilik yada karsiliksiz burs ve kredi saglayabilmektedir. Burs ve kredi alabileceginiz bazi kurumlar asagida belirtilmistir:

1-Ögrenim ve Harç (katki) kredisi:
Kredi ve Yurtlar kurumunca verilen ögrenim ve katki kredilerinin basvuru evraklari ögrencilrin adreslerine gönderilmekte islemleri okullar ve yurt müdürlükleri araciligi ile yapilmaktadir.

2-Basbakanlik Sosyal yardimlasma ve Dayanismayi Tesvik Fonu Baskanligi Bursu:
Basbaknlikça verilrn bu burstan gelir düzeyi düsük ögrenciler yaralana bilmektedir.Basvurular Sosyal yardimlasma ve Dayanisma Vakiflaarina veya dogrudan Ankara'daki Fon Sekreterligine yapilmaktadir.Ayritili bilgi için 0312 419 13 93-94

3-Türk Egitim Vakfi (TEV) Bursu:
Yeni kayit yapan ögrencilerden giris puani yüksek olanlar ile ögrenime devam edenlerden basarili olanlar yararlanabilir.Burstan yaralanmak isteyenler basvurularini Fakülte Dekanliklarina ve Yüksekokul Müdürlerine yapabilirler.Ayrintili bilgi için :0 212 274 52 60 / 10 hat

4-Milli Egitim Bakanligi bursu:
Bakanlik,Yüksekögretim kurumlarinin ögretmen yetistiren bölümlerinde okuyan ögrencilere burs saglamaktadir. Her ögretim yili basinda burs verilecek bölümler ve kaç ögrenciye burs verilecegi belirlenmektedir. Mecburi hizmet karsiligi verilen MEB 'in burslariminda ögrenciler mezun olduktan sonra dogrudan Basbakanlik tarfindan görevlendirilmektedirler.

5-Üniversite Tarafindan Yapilan Yardimlar:
Üniversite burs havuzundan karsiliksiz olarak verilen burslara yeni kayit yaptiran, ekonomik durumu yetersiz olan ögrenciler ile ögrenimlerine devam etmekte olup da basarili ve disiplin cezasi almamis ve ekonomik durumuda yetersiz olan ögrenciler yararlanabilirler Ayrica yil içerisinde diger kurum ve kisilerden saglanan burslar ile yari zamanli çalisma olanaklari okullarinizdaki panolar araciligi ile sizlere duyurulmaktadir.Bunun yaninda üniversitemizde ekonomik durumu yetersiz ve basarili ögrencilere ücretsiz ögle yemegi, kitap ve kirtasiye yardimlari yapilmaktadir.