Akdeniz Üniversitesi Fotoğraf Arşivini İndirmek İçin Tıklayın

TARİHÇE VE GENEL BİLGİLER

Akdeniz Üniversitesi 1982 yılında Antalya, Burdur ve Isparta illerindeki yükseköğretim kurumlarını da kapsayacak şekilde kurulmuş; 1992 yılında Antalya dışındaki birimlerini Süleyman Demirel Üniversitesi’ne devretmiştir. Aynı yıl Akdeniz Üniversitesi’nde var olan 3 fakülteye 6 fakülte daha eklenerek fakülte sayısı 9’a yükseltilmiştir. Daha  sonra farklı tarihlerde kurulan fakültelerle birlikte fakülte sayısı 12’ye çıkmıştır. Bu fakülteler:

      Akdeniz Üniversitesi bünyesinde lisans düzeyinde 4 yüksekokul eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.Lisans düzeyindeki yüksekokullar  şunlardır:

  Üniversite bünyesinde,

kurulmuş ve öğrenci kabul etme aşaması için çalışmalarını sürdürmektedir.

Antalya ili ve çevre ilçelerde kurulmuş bulunan ve iki yıllık ön lisans eğitimi veren 8 yüksekokul vardır. Bu yüksekokullar:

Akdeniz Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora eğitim-öğretimi veren 4 Enstitü bulunmaktadır. Bu birimler:

* Henüz eğitim-öğretime başlamamıştır.  

AKADEMİK BİLGİLER   

AKADEMIK YIL  Akdeniz Universitesi'nde akademik yil Guz ve Bahar donemi olarak iki doneme ayrilmistir. Guz donemi Eylul-Ocak, Bahar donemi Subat-Haziran aylarini kapsamaktadir. 

OGRENCI ISLEMLERI  Ogrencilerin kayit, kabul, sinav ve degerlendirme islemleri 2547 sayili Yuksekogrenim Kanunu ve bu kanuna dayali olarak cikarilan Yuksekogrenim Kurulu kararlarina ve yonetmeliklerine gore yapilmaktadir. Bu konuda Ogrenci Isleri Dairesi Baskanligi tarafindan hazirlanan kitapcik kayit sirasinda ogrencilere sunulmaktadir.

KAYITLAR   Akdeniz Universitesi'ne giris ve kayitlarla ilgili her turlu basvuru, Ogrenci Isleri Dairesi Baskanligi'na yapilir. Basvuru sureleri Universite tarafindan duyurulur. Bu sureler disinda yapilan basvurular isleme konulmaz. Ogrenciler her donem basinda ilan edilen sureler icinde kayitlarini yenilemek zorundadirlar. Akdeniz Universitesi'nde her ogrencinin kendi bolumunden bir danismani vardir. Donem kayitlarinda ogrenci akademik danismanina basvurabilir. Danisman, ogrencinin diger sorunlari ile de yakindan ilgilenir.

YATAY GECIS T.C ve yabanci uyruklu ogrencilerin bir yuksek ogrenim kurumundan digerine ya da ayni universitenin bir bolumunden digerine gecisleri Yuksekogretim Kurulu'nca belirlenen "Yuksekogretim Kurumlari Arasinda Ogrencilerin Yatay Gecis Esaslari" na uygun olarak yapilir. Akdeniz Universitesi icinde fakulte, yuksekokul veya bolumler arasinda yatay gecisler "Yuksekogretim Kurumlari Arasinda Onlisans ve Lisans Duzeyinde Yatay Gecis Esaslarina Iliskin Yonetmelik" cercevesinde yapilir.

EĞİTİM - ÖĞRETİM

Akdeniz Üniversitesi'nde 163 Profesör, 94 Doçent, 163 Yardımcı Doçent olmak üzere 420 Öğretim Üyesi; 212 Öğretim Görevlisi, 59 Okutman, 629 Araştırma Görevlisi, 61 Uzman olmak üzere toplam 1381 öğretim elemanı ve 1317 idari personel ile eğitim-öğretim sürdürülmektedir.
 
2000-2001 Eğitim-öğretim yılı itibariyle 4130 önlisans ve 6381 lisans olmak üzere  toplam 10511 öğrencimiz bulunmaktadır.

Öğretim elamanı başına düşen öğrenci sayısı 12, Öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı 23'dır.

Akdeniz Üniversitesi'nde 286 yükseklisans ve 110 doktora öğrencisi eğitim-öğretim görmektedir.

SAĞLIK HİZMETLERİ

Üniversitemiz öğrencilerine sağlık hizmetleri; Mediko-Sosyal Merkezinde poliklinik düzeyinde, ayakta tedavi hizmeti şeklinde verilmektedir. Hastalar gerekli görüldüğü taktirde, ileri tetkik ve tedavileri için, üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilmektedirler.

Mediko-Sosyal Merkezinde; Göz, KBB, Dahiliye, Cildiye, Nöroloji, Çocuk Psikiyatri ve Diş poliklinikleri ile Eczane ve Laboratuvar, ayrıca; birimin hizmetlerinde kullanılan bir ambulans bulunmaktadır.

Üniversitelerde sağlık hizmetleri; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu ve 1479 sayılı Bağ-kur Kanununun, sosyal güvence ile ilgili maddeleri ve bu kanunlara dayanarak alınan kararlar doğrultusunda yürütülmektedir. Bu çerçevede; üniversitemizde sürdürülen uygulamaya göre, tüm öğrencilerin ayakta muayene ve tedavileri Mediko-Sosyal Merkezimizin imkanları içerisinde yapılmaktadır. Ancak;

a) Kendisi veya yasalara göre kendisine bakmakla yükümlü bulunan eş, anne ve babasından dolayı, herhangi bir sosyal güvenlik kurumu (Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar Kurumu, Bağ-Kur ve özel güvence) güvencesi altında bulunan öğrencilerimizin muayeneleri yapılmakla birlikte; ilaç ve tedavi giderleri, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından karşılanamamaktadır. Bu konumdaki öğrenciler, muayene sonrası polikliniklerden aldıkları reçeteleri, bağlı bulundukları sosyal güvenlik kurumunun sözleşmeli eczanelerinden; ya da kendisi, eşi, annesi veya babasının çalıştığı kuruma fatura ettirerek alabilmektedirler.

Bu sebeple; öğrencilerin zor durumda kalmamaları için, bağlı bulundukları sosyal güvenlik kurumlarından sağlık karnesini almaları ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

b) Kendisi veya yasalara göre kendisine bakmakla yükümlü bulunan ailesinden biri (eş, anne, baba); herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmayan ; öğrencilerin, ilaç ve tedavi giderleri, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığının Öğrenci Sosyal Hizmetler Bütçesinden karşılanmaktadır. Bu durumdaki öğrencilerin ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanabilmeleri için; bu amaçla hazırlanmış sağlık güvencesi tespit formunu kullanarak, kendilerinin ya da kendilerine bakmakla yükümlü bulunan ailelerinin, herhangi bir yerde çalışmadıkları ve Emekli Sandığı, Bağkur ve SSK'ya bağlı olmadıklarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Sağlık birimi ve polikliniklerin yeri Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı binasındadır.

PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK HİZMETLERİ

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi, sağlık hizmetleri çerçevesinde, öncelikle bireysel psikoterapi yöntemi ile öğrenci ve personelin ruh sağlığını korumayı amaçlamaktadır.

Psikoterapi; kişinin duygu, düşünce ve davranışları üzerinde egemenlik sahibi olmasını sağlayarak, yaşam amaçlarına ulaşmasında kendini daha yeterli hissetmesine yardımcı olmaktadır. Bireyin kendisini tanıması, psikolojik gerginliğinin azaltılması, varsa davranış bozukluklarının giderilmesi, kişiliğinin olumlu yönde  gelişmesi hedeflenmektedir. Bu hizmetlerin başarılı olabilmesi için kişinin istekli katılımı esas olduğu gibi, etkileşimin yüz yüze olması, kesinlikle gizli tutulması ve empatik anlayışın korunması da temel faktörlerdendir.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimine, öğrenciler ve üniversite personeli doğrudan başvurabilmektedir.

Bireysel görüşmelerin yanında, benzer sorunları olan bireylerden oluşan homojen gruplar ve etkileşim grupları ile interaktif katılımlı workshoplar birimin faaliyetleri arasındadır. Bunun yanı sıra, üniversite öğrencilerinin bireysel başvurularda belirttikleri, hakkında bilgi edinmek istedikleri konu alanları ile ilgili seminerler de birimin amaçları arasında yer almaktadır. 

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri Biriminin yeri Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı binasındadır.

KÜLTÜR HİZMETLERİ

Üniversitemizde sosyal- kültürel-sanatsal  etkinliklerin büyük bir bölümü Kültür Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Kültürel etkinliklerin amacı; öğrencilerin  ders dışı zamanlarını ilgi alanlarına göre ya da yeni ilgi alanları doğrultusunda sorgulama, araştırma, üretme, sorunlara çözüm yolları bulma  alışkanlığı kazanmalarının yanısıra; ürettiklerini ve öğrendiklerini diğer insanlarla paylaşarak  insan ve doğa sevgisi ile sosyal ilişkilerini geliştirerek değerlendirmelerine olanak sağlamak;  bilim, sanat ve teknolojideki  yeni gelişmeleri izleyebilmeleri için ortam yaratmak;  sorgulayan, araştıran, inceleyen bireyler olarak gelişmelerine yardımcı olmak; birlikte üreten, paylaşan öğrencilerin sosyal-kültürel gelişmelerine katkı sağlamaktır. 

Öğrenci etkinliklerinin düzenlenmesi amacı ile kurulan kulüplerimize tüm öğrencilerimiz üye olabilmekte ve çalışmalarına katılabilmektedirler. İsteyen öğrencilerimiz üye olmak istediği kulüp sayısı kadar fotoğraf ile başvurarak üyelik kaydını yaptırabilmektedirler. Üniversitemizde 1994 yılından beri 26 adet öğrenci kulübü faaliyet göstermekte ve her yıl yenileri kurulmaktadır.

Öğrenci Kulüpleri

*Atatürkçü Düşünce Kulübü *Gezi Kulübü
*Antik Çağ Kültürleri Kulübü     *Kuş Gözlem Kulübü
*Astronomi Kulübü *Matematik Kulübü
*Akdeniz Tanıtım Kulübü *Müzik Toplulukları Kulübü
*Bilgisayar Kulübü *Öğrenci Bilimsel Araştırma Kulübü
*Briç Kulübü  *Radyo Kulübü
*Dağcılık Kulübü *Sinema Kulübü
*El Sanatları Kulübü *Tiyatro Kulübü
*Ekoloji Kulübü *Türk Halk Müziği Kulübü
*Ekonomi Kulübü *Yayın Kulübü
*Felsefe Kulübü *Folklor Kulübü
*Fotoğraf Kulübü *Dans Kulübü
*Hukuk Araştırmaları Kulübü *Elektronik Topluluğu
* Havacılık Kulübü  

Öğrenci etkinliklerinin düzenlenmesi amacı ile kurulan kulüplerimize tüm öğrencilerimiz üye olabilmekte ve çalışmalarına katılabilmektedirler. İsteyen öğrencilerimiz üye olmak istediği kulüp sayısı kadar fotoğraf ile Olbia Kültür Merkezindeki Kültür Hizmetleri Bürosuna başvurabilirler.

Etkinliklerin Gerçekleştirildiği Alanlar:

*Atatürk Konferans Salonu
*Olbia Kültür Merkezi
     -Öğrenci Kulüpleri Merkezi 
     -Sanat Galerisi
     -Kültür Salonları (2 adet)
     -Amfi Tiyatro
     -El Sanatları Atölyesi
     -Fotoğraf Kulübü Atölyesi
*Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Salonu
*Öğrenci Lokali, Show-Land
*Öğrenci Evi-Şenlik Alanı-Gençlik Sahnesi
*Tiyatro Evi

Üniversitemizin değişik birimleri ve öğrenci kulüpleri tarafından düzenlenen konserler, kurslar, sergiler, konferanslar, paneller, sempozyumlar, seminerler, söyleşiler, gösteriler, şiir-müzik dinletileri, gezilerle... vb. ile öğrencilerin ders dışı zamanlarının değerlendirilmesine yardımcı olunmaktadır. Bu kapsamda üniversitemizde her yıl Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliği düzenlenmektedir. Yurt içinden ve dışından üniversiteli gençleri kültür, sanat ve eğlence ortamında buluşturmayı amaçlayan şenlikler, üniversitemizde her yıl Nisan veya Mayıs aylarında gerçekleştirilmektedir. Şenliklerde gençlerin uğraşı vererek hazırladıkları etkinlikleri sergilemelerine olanak sağlanmakta ve böylece üniversite gençleri arasında dostluk köprüleri kurulmaktadır.

Üniversitemize kayıtlı tüm öğrenciler kültürel etkinlikleri izleyebilir ya da katılabilir. Etkinliklerimize katılmak isteyen öğrencilerden herhangi bir ücret alınmadığı gibi, kendilerine etkinlikleri gerçekleştirmede her türlü destek sağlanmaktadır.  

Öğrenci Konseyi :

Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi 1996-1997 eğitim-öğretim yılında Yüksek Öğretim Kurulu’ nun tavsiyesi üzerine Üniversite tarafından oluşturulan bir yönerge ile kurulmuştur.

  Akdeniz Üniversitesi, Öğrenci Konseyini kuran ilk üniversiteler arasında yer almaktadır. Fakülte ve Yüksekokulların bölüm ve programlarından seçilen sınıf temsilcileri demokratik yöntemlerle yapılan oylama sonucu Fakülte ve Yüksekokul temsilcilerini seçmekte ve bu temsilciler yine oy kullanma yöntemiyle Öğrenci Konseyi Başkanını seçmektedir. Sadece başarılı olan öğrencilerden seçilen konsey üyeleri bir yıllık süre ile görev yapmakta  ve tekrar aday olamamaktadır. Öğrenci Konseyi çözümlenmesini istediği sorunlarını konseyin sözcüsü konumunda olan başkan aracılığıyla Üniversite Senatosuna iletebilmektedir. Rektör, öğrencilerle ilgili gündem maddelerinin yer aldığı Senato toplantılarına Konsey Başkanını davet etmektedir.

 Öğrenci konseyinin en önemli işlevi; öğrencilerin ihtiyaçlarını ve beklentilerini belirleyerek üniversite yöneticilerine iletmek, çözümüne katkıda bulunmak ve öğrenciler arasında işbirliğini sağlamaktır.Öğrenci konseyinin yeri Olbia Kültür Merkezindedir.

Kültür Hizmetleri Şube Müdürlüğünün yeri Olbia Kültür Merkezindedir.

SPOR HİZMETLERİ

Üniversitemizdeki Spor Hizmetleri; Spor Birliği Başkanlığı ile Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu tarafından yürütülmektedir. Spor etkinliklerinin amacı; öğrencilerin ders dışı zamanlarını değerlendirerek, beden ve ruh sağlığı yönünden gelişmelerini sağlamaktır.

Kampus içinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Spor Birliği Başkanlığının çevresindeki, açık alanda standartlara uygun olarak yapılan; futbol, basketbol, voleybol, badminton, tenis sahaları, ısıtmalı ve kapalı yüzme havuzu ile atletizm pisti ve çeşitli salon sporlarının yapılabilmesi için kapalı spor salonları bulunmaktadır. Ayrıca; dağcılık faaliyetleri için tırmanma duvarı ve kum voleybolu sahası bu mekandaki diğer tesislerdir.

Kampusün diğer mekanlarında; fakülte ve yüksekokulların çevresindeki açık alanlarda da; basketbol ve voleybol sahaları mevcuttur. Ayrıca; üniversite personeline hizmet veren sosyal tesislerde; tenis sahaları ve yüzme havuzu, bulunmaktadır. Olbia Kültür Merkezinde, Öğrenci Lokalinde, Sosyal Tesislerde ve Öğrenci Yurdunda olmak üzere yeterli bilardo salonları; Topçular Kampusünde de kapalı spor salonu bulunmaktadır.

Üniversitemizde; atletizm, badminton, basketbol, bilardo, jimlastik, dağcılık, futbol, güreş, hentbol, kayak, kürek, masa tenisi, satranç, su topu, teekwando, tenis, voleybol, yüzme, kum voleybolu branşlarında faaliyetler yapılmaktadır. Spor Birliği Başkanlığınca fakülte ve yüksekokul öğrencilerinden yapılan seçmelerle takımlar oluşturulmakta; bu takımlarla üniversitelerarası spor müsabakalarına katılınmaktadır. Ayrıca; üniversitemizde fakülte ve yüksekokullarda oluşturulan takımlarla fakülte ve yüksekokullar arası spor karşılaşmaları yapılmaktadır.

Spor Hizmetlerinin koordinasyon yeri Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binası ile aynı binadaki Spor Birliği Başkanlığında bulunmaktadır.

SOSYAL HİZMETLER(Burs, Barınma)

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi bünyesinde bulunan Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğünce, öğrencilerimizin psiko-sosyal ve ekonomik sorunlarının çözümlenmesine yönelik çalışmalarla, gençlerimizin bedensel, sosyal, psikolojik ve ekonomik açıdan gelişmelerine yönelik çalışmalar yapılmakta ve hizmetler üretmektedir. Bunların bazıları aşağıda belirtilmiştir.

   Üretilen Sosyal Hizmet Çalışmaları :

 *Öğrencilerin Barınma, Beslenme ve Burs ihtiyaçları ile ilgili çalışmaların yürütülmesi,

 *İhtiyacı olan öğrencilere kırtasiye, araç-gereç, vb. malzemelerin temin edilmesi,

 *Öğrencilerin iş potansiyelini belirlemeye yönelik çalışmalar yaparak, öğrenimleri süresince ya da sonlarında çalışabilecekleri yarı zamanlı ya da sürekli iş temin edilmesi,

 *İhtiyacı olan öğrencilere giyim ve ev eşyası sağlanması,

 *Öğrencilerin mesleki alanlarında bilgi ve becerilerini geliştirmek ve gelir elde etmelerini sağlamak amacıyla çeşitli kişi ve kuruluşlarca düzenlenen fuar, tanıtım programları, konferans, panel ve sempozyumlarda görevlendirilmelerinin sağlanması;

  *Üniversitemize yeni kayıt olan öğrencilerin, her tür soru ve sorunlarının çözümüne yönelik bilgilendirmeleri ve uyum sürecinin hızlandırılmasına yardımcı olunması,

   Kısaca; öğrencinin sosyal ihtiyaçlarının giderilmesi yönünde, her türlü çalışmanın planlanıp, uygulanmasıdır.

   Sosyal Hizmet uygulamalarından  bazıları ayrıntılı olarak aşağıda belirtilmiştir.  

BURS

Üniversitemizde; ekonomik yönden desteğe ihtiyacı olan öğrencilerimize, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Birimince yapılan çalışmalarla Üniversitenin kendi kaynakları(Öğrenci Sosyal Hizmetler Bütçesi, Üniversitemiz tarafından kurulan Vakıflar, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Dayanışma Derneği, Tıp Fakültesi Fonu  v.b.) ve çevresinden oluşturduğu kaynaklarla (sivil toplum kuruluşları, resmi kurumlar, özel şahır ve işletmeler vb.)burs verilmektedir. 

Burs verilecek öğrenciler her fakülte ve yüksekokullarda kurulmuş olan Burs ve Sosyal Hizmet Komisyonlarınca belirlenmektedir. Çalışmaların sekreteryası ve koordinasyonu ise Sosyal Hizmetler Şubesince yürütülmektedir. Öğrencilere gelir sağlamak üzere üniversite içerisinde sürekli eleman çalıştırmanın zorunlu olmadığı birimlerde part - time çalışmak üzere öğrenciler görevlendirilmektedir. Ayrıca şehir genelinde öğrencilerin mesleki deneyim kazanmaları, yeni meslekler edinmeleri ya da gelir sağlamaları amacıyla çalışmalarına yardımcı olunmaktadır.

BARINMA

Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu kampus içerisinde bulunan Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (Yurtkur) bağlı Akdeniz Öğrenci Yurdunda barınma ihtiyacını gidermektedir. Öğrencinin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak konfora sahip olan yurdun, 1256 kız, 1842 erkek olmak üzere toplam 3098 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Ayrıca üniversite ve kent işbirliği çerçevesinde öğrencilerimizin barınma ihtiyaçları, kampus çevresinde bulunan ve yurt özelliği gösteren otel ve pansiyonlardan giderilmektedir.

                                 

Antalya İl Merkezi Dışında Bulunan Fakülte/Yüksekokul Öğrencilerinin Barındığı Yurtlar:

             Burdur Veteriner Fakültesi Öğrencilerinin Barındığı Yurtlar:

            Fakültenin bulunduğu Burdur İlinde Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı l600 kişilik öğrenci yurdu öğrencilerimize hizmet vermektedir. Ayrıca fakülte yararına kurulan dernek aracılığı ile işletilmekte olan sosyal tesislerde öğrencilerin beslenme ve barınma ihtiyaçları karşılanmaktadır.

            Akseki Sağlık Yüksekokulu Öğrencilerinin Barındığı Yurt:

            Yüksekokul öğrencilerimiz için hazırlanmış yurtta tüm öğrencilerimizin barınabilmesi için yeterli kapasite mevcuttur.

             Elmalı Subaşı Kız Öğrenci Yurdu:

            Üniversitemiz Elmalı Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılayan Subaşı Kız Öğrenci Yurdu, Sağlık , Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlı olarak 1999-2000 öğretim yılında hizmete girmekte olup, 53 öğrenci kapasitelidir.

             Kumluca Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinin Barındığı Yurtlar:

            Kumluca Meslek Yüksekokulu öğrencileri için hazırlanan öğrenci pansiyonu tüm öğrencilerin barınabileceği  kapasiteye sahip bulunmaktadır.

             Korkuteli Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinin Barındığı Yurtlar:

            Korkuteli Meslek Yüksekokulu Kız öğrencileri kendileri için hazırlanan 15 kişilik öğrenci evinde ; erkek öğrencilerde kendileri için hazırlanan 100 kişilik öğrenci yurdunda barınmaktadırlar.

                Yukarıda verilen bilgiler ışığında üniversitemiz öğrencileri için yurtlardaki barınma kapasitesi yeterli olmakla birlikte yurtta kalmak istemeyen veya giremeyen öğrenciler için sosyal hizmetler birimimiz uzmanlarınca yeni kayıtlar ve eğitim-öğretim çalışmaları başlamadan yapılan hazırlıklarla, şehrimizde kalabilecekleri özel yurt, otel , motel, pansiyon ve apart daireler tespit edilmekte ve öğrencilerin tercihine sunulmaktadır.

Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğünün yeri Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı binasındadır.  

ÜNİVERSİTEMİZ YERLEŞKESİNDEKİ DİĞER SOSYAL YAŞAM OLANAKLARI  

Olbia Kültür Merkezi :

Üniversitemiz kampusü içerisinde; öğrencilerimizin tüm sosyal ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yapılmış olan Kültür Merkezi, günün her saatinde hizmete açık bulunmaktadır.

Kültür Merkezinde;a) üniversiteye ait; Öğrenci Kulüpleri Merkezi, Sanat Galerisi, Kültür Salonları , Amfi Tiyatro, El Sanatları Atölyesi, Fotoğraf Kulübü Atölyesi, Öğrenci Konseyi bürosu b) İş Bankası şubesi, çeşitli bankaların bankamatik makineleri, marketler, lokantalar, kafeterya ve fast food salonları, bilardo salonları, internet cafeler, şehirlerarası otobüs işletmeleri şubeleri, kırtasiye, kuaför, çamaşırhane, gözlükçü, konfeksiyon mağazaları ve öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarına yönelik işyerleri bulunmaktadır.

Diğer Hizmetler  :

Öğrencinin  ihtiyacını giderebilecek işletme ve tesislerle Merkezi  dersliklerde PTT şubesi, kampusun değişik yerlerinde telefon kulübeleri, bankaların ATM’leri, belediye ve halk otobüsü durakları bulunmaktadır.

Üniversitemizin tüm kampus alanında yapılan çalışmalarla, yeterli düzeyde park, bahçe ve yeşil alanlar oluşturulmuştur. Ayrıca; kampusün şehir merkezinde olması sebebiyle, öğrencilerimiz her an şehrin imkanlarından faydalanabilme şansına sahiptirler.  

ANTALYA HARİTASI