ANASAYFA

YENGEÇ ERKEĞİ

Grubu
Su
  Yengeç Burcundan dogmus bir erkegi begeniyor yada seviyorsaniz, onunla
evlenmeyi istiyorsaniz, herseyden önce ona göre bir kadin olmaya çalismalisiniz. Ikizler burcu erkegi zekayi temsil etmesine karsilik Yengeç Burcu hisleri ortaya koyar. Herseyden önce karsinizdaki erkegin çok hisli bir erkek oldugunu bilmelisiniz.
Uğurlu Günü Pazartesi
Uğurlu Sayısı 2
Uğurlu Taşı Yakut, Aytasi
Uğurlu Renkleri Beyaz, Gümüs, Beyazımsi Gri
Uğurlu Çiçekleri Nilüfer, Beyaz Gül, Zambak
Uğurlu Kokuları Misk, Müge, Leylak
En Belirgin Özelliği Sadakat
Uğurlu Müzik Aşk Şarkıları
En büyük ideali Maddi güven
En Büyük Hatası Dikkatsizlik
En Büyük Arzusu Toplumda Yükselme

Aslinda Yengeç, hesabi temsil eden bir burç degildir. Yengeç burcunda dogan insanda matematik konusuna pek ilgi duymaz, ancak o kafasinin içinde bir hesap makinesiyle yaratilmistir sanki. Her türlü hesabi kafasinda kolaylikla yapiverir. Onun maddi güvene önem verdigini biliyorsunuz. Bu tipin hayatinda hisle para bir denge kurmalidir. Kendisi ne hislerinden nede paranin verdigi güvenden vazgeçebilir. Sizin pesin parayla alis veris etmenizi isteyecektir. Borç ettiginizi duyarsa bu onun için agir bir darbe olur. Onun için önce para konusunda ihtiyatli davranmalisiniz. Bu merhametli, yardim seven, gerektigi zaman büyük paralari gözü kirpmadan harcayan adam ayni zamanda da tutumludur. Size çok degerli bir kürk de getirebilir ama buna karsilik musluklari açik birakmamanizi ve oturmadiginiz odanin isigini söndürmenizi de tembih edebilir. O sizi sevdigi için her istediginizi vermeye hazirdir. Bu insani "tutumlu cömert" olarak da tarif edebiliriz.

Yengeç burcundan dogan erkegin size asik oldugunu kabul edelim. Fakat o bir süre bu derin hislerini size açamayacaktir. Bunun için bir yol arayacaktir. Bazi çekingen tipler bir türlü cesaet edip asklarini itiraf edemezler ve onlari mutlu edecek kadinlarda bir süre sonra uzaklasip giderler. Yengeç burcu erkegi siirden ve müzikden büyük zevk alir. Erkek sevdigini söyledikden ve sevildigini anladikdan sonra çekingenliginden tamamiyla siyrilir. Ondan sonra sevgide inat ve israr ortaya çikar. Artik sizi birakmaa hiç niyeti yoktur. Ömrünüzün sonuna kadar ayrilmayacaginiza da karar vermistir.Genellikle bu tip erkek ömründe bir tek defa sever

Yuvasina ve ailesine çok düskün olan bu erkek ilk is sizi annesiyle kiyaslayacaktir. Çünkü o annesine çok baglidir. O annesi gibi sefkatli, merhametli, yuvasina bagli, ailesine iyi bakan bir es arzu etmekdedir. Bu durumda onun annesiyle dost olmaya çalismalisiniz. Bu erkege sik sik annesini övmeyi de unutmamalisiniz.

Herseyden önce terbiyeli ve naziktir. O daima size itina edecek, saygi gösterecektir. Yalniz bu nezaketin altinda bir ihtiyat gizlidir. O hemen senli benli olmakdan çekinen bir tiptir. Çünkü kolay kolay güvenemez. Daima kafasinda bazi süpheler vardir. Ancak bu süpheleri giderdikden sonra size sokulacaktir.

ANASAYFA