ANASAYFA

KOVA KADINI

Grubu
Hava
MESLEK
  Üstün akli sayesinde pek çok seyi görür ve bilir. Zaten o ömrü boyunca ögrenci olarak kalir

. Her gün yeni birseyler ögrenmek ister. Kadin evlendikten sonra isini birakirsa yine de kendisini oyalayacak bazi konularla mesgul olmalidir. Bu konuda ona anlayis göstermenizi bekler.

Uğurlu Günü Pazar
Uğurlu Sayısı 4 ve 8
Uğurlu Taşı Amatist ve Yesim
Uğurlu Renkleri Koyu mavi , gece mavisi
Uğurlu Çiçekleri Unutmabeni,pembe krizantem,gül
Uğurlu Kokuları Sümbül, Yasemin, Violet
En Belirgin Özelliği Isbirligi
Uğurlu Müzik Modern Eserler
En büyük ideali Ilerlemeyi saglayacak imkanlar
En Büyük Hatası Baskalarini begenmeme
En Büyük Arzusu Arzusu Yardim

Bu burçda dogan kadin, sizi bir anda büyüleyebilir. Ama kalbinizi verir vermez herseyin istediginiz gibi olacagini zannetmeyin. Bagimsizligina düskün kadin, sizinle hayatini birlestirebilmek için pek çok sey isteyecektir. Hatta evliligi imkansiz hale getirecek sorunlar bile çikaracaktir. Bu burçda dogan kadin bagimsizligina sonsuz önem verir. O tipki grubu hava gibidir. Bir anda uçup gitmesi kabildir. Tutmaya kalksanizda asla yakalayamazsiniz. O aklina eseni yapmayi, bildigi gibi hareket etmeyi ister. Yeniliklerden son derece zevk alir ve daima bunlari izledigi için de uzun süre genç kalir. Kendi basina hareket etmeye alisiktir. O yol gösteren bir es degil kendisini anlayan bir dost aramaktadir. Bu tipin damarina basmakta tehlikelidir. Çünkü sinirlenerek size inat,en istemediginiz seyleri yapabilir.Kiligini tenkid ederseniz daha da mübalagali giyinir. Kisacasi isyan eder ve bunu da her hareketiyle ortaya koyar. Bundan kadinin asla degismeyeceginide sanmayin. O aradigi erkegi buldugu an çok fedakarlik yapabilir. Fakat baslangiçta hareketlerine karisan erkek ona uygun degildir.

Bu burcun kadini Terazi burcu tipinden sonra en güzel olanidir. Bu kadinda kendisine has bir hava, nezaket, zarafet, kibarlik vardir. Ancak kiligi baskalarininkinden farklidir. O kafasina uygun olan seyleri giyer, takip takistirir. Klasik sekilde giyinmesini istemeyin çünkü razi olmaz. Bu burçda dogan kadin gururludur. O sizde akil, bilgi, nese, olgunluk, vs. gibi özellikleri bulmussa üstünüze daha düsecektir. Sizinle gururlanmaya baslayacaktir. Ama kadinin hemen tekliflerinizi kabul ederek sizinle evlenecegini de sanmayin. O bir süre daha bu iliskiyi sürdürecek sizi çok daha iyi anlamak isteyecektir. Bu arada onun gururunu hiç bir zaman kirmamalisiniz. Çünkü o zaman sizi asla affetmez.

Kova Burcundan dogan kadin dürüsttür. Ona güvenebilirsiniz. Kadin size baglanmissa asla gizli kapakli islere girismeyecektir. "Arkadasim" dedigi kimse sahidende arkadastir. Para konusunda a çok dürüst davranir. Kimseye borcu olsun istemez. Buna karsilik borç isterlerse hemen verir. Ama para vaktinde ödenmezse sinirlenir. Ikinci defa ayni kisiye borç vermesine hemen hemen imkan yoktur. O belki zaman zaman bir erkegin yardimina ihtiyaç duyar ama öyle firsat düskünü degildir. Zamani gelince veya firsatini bulunca kendisine yardimda bulunmus erkege de iyilik eder.

ANASAYFA