ANASAYFA

KOÇ ERKEĞİ

Grubu
Ates
TÜRLÜ MERAKLAR
  Koç Burcundan dogan erkekler, islerini sevseler bile bunun disinda türlü seylere merak duyarlar.

Çogu spor yapmak dan hoslanir. Vücutlari saglam ve kuvvetlidir bu yüzden her spor dalinda basari kazanirlar. Onun zevklerine, meraklarina ve islerine karisildiginda sert tepki gösterir.

Uğurlu Günü Sali
Uğurlu Sayısı 9
Uğurlu Taşı Pirlanta
Uğurlu Renkleri Ates Kirmizisi, Nar Çiçegi, Al
Uğurlu Çiçekleri Lale, gelincik, papatya
Uğurlu Kokuları Manolya, Lavanta Çiçegi, Itir
En Belirgin Özelliği Cesaret
Uğurlu Müzik Hizli tempolu parçalar ve marslar
En büyük ideali Zafer
En Büyük Hatası Acelecilik
En Büyük Arzusu Liderlik

Koç burcunda dogan kadinlarla erkeklerin müsterek taraflari bulunmakla beraber hiç benzemeyen yönleride çoktur. Yildizi MARS Koç bucundan olan erkege cesaret, atilganlik, sevimlilik, etkileme gücü, hiddet, siddet, enerji verir. Bu tip erkekle geçinmek gerçekten zordur. Zira Koç burcunun erkegi her seyden önce kendi düsüncelerinin, fikir ve özlerinin dogru olduguna inanir. Aksini ispatlasaniz da o için için kendisinin hakli oldugunu düsünür. Ayrica karsisindakilere fazla hak tanimaktan da hoslanmaz.Buna ani öfkesi, sabirsizligi, huzursuzlugunu da katilacak olursa Koç burcundan dogan erkegi pek sevemeyeceginizi sanirsiniz. Halbuki tam aksine bu burçdan dogan erkekler çok da cana yakin olurlar.

Koç Burcundan dogan erkek aska düskün olur. Onun için askin pek önemli bir yeri vardir. Aski ugruna yapamayacagi fedakarlik, kalkismayacagi delilik de yoktur; fakat bu çok siddetli olan ask ayni sekilde pek kisa ömürlüdür.
Koç Burcundan dogan erkegin bir çocuk gibi merakli oldugunu bilmelisiniz. Her seyden önce onun ilgisini çekmelisiniz. Koç Burcu Erkegi kisa sürede asik olur ve hislerinin çok siddetli oldugu bu devrede de arzularinin önüne geçemedigi için evlenme teklif eder. Eger bu erkek henüz otuzuna gelmemisse bu teklif cazip de olsa kabul etmemenizi söyleyecegiz. Çünkü bu erkek biraz olgunlasir olgunlasmaz sizde kusurlar bulmaya baslayacaktir. Koç burcundan dogan erkek sizi çok sevse bile kusurlari çabuk gören, çabuk bikan, çabuk bezen bir tiptir. Siz bu burçtan bir erkekle evlenecekseniz ömür boyunca onu oyalamak zorunda kalacaginizi da bilin.

Bazi konularda buz gibi bencildir, onun arzusuna karsi gelirseniz siddetli kavgalar kopabilir ; hatta kapiyi vurup gitmesi bile kabildir. Evlendiginiz erkek klasik Koç Burcu tipinin aksine sessiz de olabilir. Buna da dogum aninda parlayan bir yildiz yol açmis olabilir. Fakat bu sessizlik onun saydigimiz özelliklere sahip olmadigi anlamina gelmez. Tam aksine bu sessiz tip, güç bela bir süre sabrettikden sonra parlar. Onun bazi kaprislerine de katlanmak zorundasiniz. Kendisi eve ummadiginiz zaman misafir getirebilir, küçük bir sözden alinarak hasinlesebilir veya kiskançliga kapilabilir. Hasta oldugunuz zaman size kizabilir. Koç Burcundan dogan erkek hastaligi hiç sevmez. Kendi hastaligini gizledigi için sizinde ayni sekile hareket etmenizi bekler. Onun için hastalik dan bahsedip, sikayete kalkarak inlemeyin. Çünkü o size aciyacak yerde kizacaktir. Böyle hastalandigi zaman nazlanmakdan hoslanan bir tipseniz size YENGEÇ veya BALIK burcundan dogmus bir es tavsiye edecegiz

 

ANASAYFA