ANASAYFA

BOĞA KADINI

Grubu
Toprak
  Boga burcundan dogan kadinlar, yildizlarin sevgi, güzellik temsilcisi dolayisiyla çok cana yakin, begenilen,aranilan

tiplerdir. Evlilik ve annelik onlara çok yarasir. Boga Burcu kadini yildizi yüzünden güzelliklere çok düskündür. Özellikle müzik ve resim bu tiplere büyük zevk verir. Onlardan çogu da resim ve müzik alanlarinda talihlerini denerler veya günlük isleri disinda resim ve müzikle ugrasarak oyalanirlar.

Uğurlu Günü Cuma
Uğurlu Sayısı 6
Uğurlu Taşı Zümrüt
Uğurlu Renkleri Pembe, Açik Mavi, Krem
Uğurlu Çiçekleri Kirmizi Gül,Pembe Karanfil,Sebboy
Uğurlu Kokuları Karanfil,müge,Elma Çiçegi
En Belirgin Özelliği Dayaniklilik
Uğurlu Müzik Senfoniler
En büyük ideali Ün
En Büyük Hatası Inat
En Büyük Arzusu Büyük Servet
Boga Burcundan dogan bir kadina pahali fakat güzel sayilmayacak bir hediye yerine çiçek verin ; bu çiçekler onu çok ama çok sevindirecektir. Yine ona vereceginiz parfümler ve makyaj malzemeleri de çok makbule geçecektir. Bu burçtan dogan kadin kendini güzellesstirecek her seyden hoslanir.
Boga Burcundan dogan bir kadinlarin cildi çok hassastir. Bazi yünlüler, sentetik kumaslar ve kazaklar ciltlerini tahris edebilir. Genel olarak sihhatlidirler ancak boyun ve bogazlarini korumalari yerinde olur
Boga Burcundan dogan kadin tam anlamiyla sadik bir tiptir. O bir kere sevmek ve baglanmak ister. Askta aradigini bulursada sartlar ne olursa olsun mutluluk içinde yasar. Kendisine hiçde uygun olmayan birini sevebilir. Hatta böyle bir erkegin kendisini istismar etmesine bile göz yumar.
Boga Kadini dostlarina çok düskündür. Dostlarini haksiz da olsalar savunur, onlar için türlü fedakarliklar yapar. Buna karsilik da dostlarindan sadakat bekler. Eger bir dostu, baskasina daha fazla önem verirse kadin o zaman büyük bir kiskançlik duyar.
Boga Kadini için egitim fazla önemli degildir. O kendi kabiliyetlerine güvenir ve bu sayede istedigi duruma gelebilecegini de bilir. Ama esinin ve çocuklarinin iyi egitim görmelerini arzu eder. Bu burçtan çikan pek çok kadin evlendikten sonra çalismaya devam ederek eslerinin yüksek tahsil yapmasini saglarlar. Sabir ve dayanma gücü yaninda hayatta yükselmek için Koç Burcu kadini gibi gayretli degillerdir. Bu arada sartlara, parasizliga da dayanirlar. Rahat edebilmesi için güven duymasi sarttir ama kendisine olan güveni de yeterli degildir.
Boga Burcu kadini yemek sever. Yemegin hayatta büyük rol oynadigina da inanir. Onun için kalbe giden yol mideden geçer. Sevdigi erkegi kendine baglamak için yemek konusuna özellikle dikkat eder. Sofrasi daima tertipli ve süslü, yemekleride lezzetlidir.
Boga Burcunda dogan kadin tembel degildir ama egzersiz vs. gibi seylerden hiç hoslanmaz. Hele rejim sözünden nefret eder. Boga kadinlari sikayet etmekden hoslanmazlar. Bunu bir küçüklük sayarlar.

 

 

ANASAYFA