ANASAYFA

BAŞAK KADINI

Grubu
Toprak
  Bu burçta dogan bir kadinin erkeginden daha üstün

oldugunu söylemeliyiz. Erkege çok benzeyen taraflari vardir ama onun kadar maddi degildir. Hayatinda güzelligin ve hislerinde yeri büyüktür.


Uğurlu Günü Çarsamba
Uğurlu Sayısı 5
Uğurlu Taşı Koyu mavi zafir ve zebercet
Uğurlu Renkleri Pembe, Açik Mavi, Krem
Uğurlu Çiçekleri Açelya,sari menekse,lavanta
Uğurlu Kokuları Leylak, limon, sardunya
En Belirgin Özelliği Temizlik
Uğurlu Müzik Eski sarkilar
En büyük ideali Toplum tarafindan begenilmek
En Büyük Hatası Çekingenlik
En Büyük Arzusu Arzusu Iste basari
OLAGANÜSTÜ EV KADINI

Evine düskündür. Bu kadin evini çekip çevirmekden zevk duyar. Hem zeki, mantikli ve planli oldugu için de islerini kolaylikla görür. Onun evi derli toplu, temiz ve zevklidir. Kendisinden hoslanan erkektede ev zevki olmasini arzu eder.Bu kadini kendinize baglayabilmek için evde isine yarayabilecek hediyeler verin. Onun yaptigi yemekleri övün. Ideal bir ev kadini oldugunu sik sik hatirlatin.
Basak burcundan dogan kadin, dostluga ahbapliga çok önem verir ve tatli dillidir. Onun içinde çevresi epeyce kalabalikdir. Bu burçdan dogan kadin ayrica endiseli bir tiptir. Ihtiyatli ve dikkkatlidir. Ayrica basak burcundan dogan kadinlarin atesli tipler olmadiklarini da ilave edelim. Ancak dogum anindaki yildiz etkisi bunu saglayabilir.

İŞ HAYATI
Çalismayi sever. O üstüne aldigi isi mükemmel sekilde yapmak ister. Teferruata dikkat eder, planli çalisir. Böyle kadinlar ideal sekreter olurlar. Bu tipde bir kadini seviyorsaniz onu is hayatindan vazgeçirmeniz pekde kolay olmayacaktir.
Bu kadin mükemmel olan seyleri sever. Ömrü boyunca da mükemmel erkegi arar. Onu bulursa ugrunda çok fedakarlik yapabilir. Hatta sevdigi isinden bile vazgeçebilir. Bu kadin maceralara atilmakdan, gizli isler çevirmekden hoslanmaz. Ayni seyleri sizden de bekleyecektir. Herseyden önce ona güven vermeniz lazimdir. O atesli bir askdan çok sefkati tercih edecektir.

DOSTLUK
 
Bu kadin da dostluga ahbapliga çok önem vermektedir. Tatli konusmasi, zekice sözleri sayesinde insanlari kendisine baglamayi da bilir. Herkezi oldugu gibi kabul etmeye alisiktir ama zaman zaman tenkitçide olabilir. Hayalinde daima bilgili, kibar ve zarif bir erkek vardir. Bu hayale uymaya çalismaniz gereklidir. Sonra onu veya dostlarini tenkide de kalkmamalisiniz. Çünkü bu kadin ayni zamanda çokda alingandir ve kendisini küçük gördügünüzü de sanabilir.
Bu kadin çokda medenidir. Sizden hoslanip dostlukkurdukdan sonra beraber gezmenizi de kabul edecektir. Onu kibar yerlere götürmelisiniz. Ayrica her bulusmanizda nasil oldugunu sormalisiniz. Onunla ilgilenmeniz ve sorular sormaniz size yakinlik duymasini saglayacaktir
GİYİM
Bu kadinla bulusacaginiz günler kendinize çok itina edin. Onunla bulusacaginiz gün tertemiz ve sik olmalisiniz. Gerekiyorsa iki defa tras olun. Sik fakat gösterisli olmayan kiliklar tercih edin. Dügmeniz kopmussa, size bakan kimse olmadigi için aciyacagini da sanmayin. Tam aksine o size sinirlenecektir. Böyle küçük seyler onun için önemlidir. Çünkü bu kadin daima teferruat üzerinde durur. Bir seyin mükemmel olabilmesi için teferruat sarttir.
DARGINLIK
Bu burçdan dogan kadin çok çabuk küser. Küçük bir söz onu dariltmaniza yetecektir. O günlerce surat da edebilir. Eger çapkinliga kalkarsaniz bu zeki kadin bunu hemen sezer.
KİŞİLİK
Daha çok kafasiyla hareket eden basak burcunda dogmus kadin, neseli, iyi niyetli, okumaya, bilgiye, edebiyata merakli, fakat aslinda kendisine de pek güvenmeyen bir tiptir. Bu kadini kisiligi kuvvetli bir erkek mutlu eder. Siz böyle bir erkekseniz bu kadinin belirli isteklerine uyar sonra onu arzu ettiginiz hale getirirsiniz. Bu kadinin Yengeç, Aslan, Terazi gibi derin bir askla sevebilecegini de sanmayin. Bu çok ama çok ender görülebilir.
BAĞLILIK
  Bu kadinin bu huylari sizi sikabilir belki. Ama o idealindeki erkegi düsünürken sizin kusurlu taraflarinizida düzeltmeye çalismaktadir. Bu kadin his konusunda kararsiz, ancak maddeye güvenen tiptir. Bu yüzden size güvenebilmesi için iyi bir isinizin olmasi lazimdir.

 

ANASAYFA