ANASAYFA

ASLAN ERKEĞİ

 
Grubu
Toprak
  Bu kez ates elementinin sabit yüzü ile karsi karsiyayiz. Aslan enerjisi dogrudan kendini ifade, yaraticilik, merkezde olmak ve kumanda etmekle iliskilendirilebilir.

Hayattan alinan zevk duydugumuz güvene baglidirve bu güven Yengeç asamasinda kazanilmistir. Yaraticilik ise bilinçli bir eylemdir ve sonuçtur. Eger gökharitamizda Aslan güçlü ise kendimizi güçlü bir sekilde ifade etmek ve dikkat çekmek isteyecek, sahnede kalmaya özen gösterecegiz demektir. Aslan'in sabit niteligi onu son derece dayanikli ama ayni zaman da otokratik kilar.

Uğurlu Günü Çarsamba
Uğurlu Sayısı 5
Uğurlu Taşı Koyu mavi zafir ve zebercet
Uğurlu Renkleri Pembe, Açik Mavi, Krem
Uğurlu Çiçekleri Açelya,sari menekse,lavanta
Uğurlu Kokuları Leylak, limon, sardunya
En Belirgin Özelliği Temizlik
Uğurlu Müzik Eski sarkilar
En büyük ideali Toplum tarafindan begenilmek
En Büyük Hatası Çekingenlik
En Büyük Arzusu Arzusu Iste basari
 

Aslan burcundan dogmus bir erkegi seviyorsunuz belki. Dogrusu size hak veririz. Ama onunla evlenmek istiyorsaniz is degisir. Çünkü sevmek, evlenmek için yeterli bir sebep olmayabilir. Hem bu kocaman kediyi yakalamak da kolay is degildir. Simdi bu erkek hakkinda size fikir vermeye çalisacagiz.Aslan Burcundan doganlarin gururlu olduklarini biliyorsunuz. Hele bu burçdan dogan erkeklerde bu gurur daha da fazladir. Onun için bu erkegin gururunu oksamalisiniz. Kendisini övmeniz methetmeniz, yaptiklarinda ne kadar isabetli oldugunu tekrarlamaniz iyi netice verecektir. Kendisini pek üstün gören bu erkek, bunu begendigi veya sevdigi kadindan da duymak ister. Böylece onu kendinize baglama ihtimaliniz fazlalasacaktir. Her aslan erkegi sandiginiz gibi fazla konusan, çok hareketli tiplerden degildir. Böyle sessiz sedasiz bir erkegi kendinize baglamanin kolay oldugunu sanarak onu idareye kalkmayin. Hele tenkide asla yanasmayin. Çünkü o sessiz sedasiz durap tip aslinda bu burçdan çikan en tehlikeli erkektir. Erkek hani o sakin olarak bildiginiz erkek, kükreyerek hücuma geçer. Belki sesini yükseltmez, belki bagirip çagirmaz ama sizi en hassas yerinizden yaralayacak sözleri arka arkaya siralar. Bi daha da yüzünüze bakmaz. Onun için Aslan burcundan dogan erkeklerle ahbaplik ederken sözlerinizi tartmalisiniz.

ÖFKE
Bu erkek zaman zaman su veya bu nedenle öfkelenecektir. O zaman da kendisini yatistirmaniz gerekir. Tatli sözler söyleyin. Ona sevdigi seyleri ikram edin. Kime sinirlenmis ise siz de onunla birlikte o insani yerlere batirin ! Belki erkek hatalidir, karsi taraf haklidir. Ama mantigin ve adil davranmanin sirasi degildir. Eger bu erkegi elde etmek, onu kendinize baglamak istiyorsaniz ona uyacaksiniz. Ama mantigi ask tercih eden bir tipseniz o vakit hemen uzaklasmaniz çok daha yerinde olur. Aslan burcunda dogan erkegin öfkesi yakicidir ama pek süreli degildir. Ama Koç burcunda doganlar gibi hiddetinin çabucak geçecegini de sanmayin. Onun iyi eglenmesini saglayarak sakinlesmesini bekleyin.
CÖMERT VE OLAĞANÜSTÜ ERKEK
 
Aslan burcundan dogan erkek, dogum aninda sert bir yildiz etkisi almamissa çok cömerttir. Onun gibi olaganüstü bir kavalye bulamayacaginizida belirtelim. Bu erkek sizi sik sik lüks yerlere davet edecek ve istediginiz kadar da gezdirecektir. Eger siz onun parasini bosa harcadigini, böyle yerlerde fazla masraf etmemesi gerektigini düsünüyorsaniz yine yol yakinken ayrilmanizi tavsiye edecegiz.
ROMANTIK AŞIK
Bu erkek bu arada fevkalade bir aktör oldugunu da ispat edecektir. Rol yapmaya merakli adam, seçecegi fevkalade bir kisilige bürünecektir. Sizi begendigi dogrudur, çünkü bu erkek, begenmedigi kadinla degil gezmek ahbaplik etmeye bile lüzum görmez. Ama seviyormudur acaba ? Yoksa küçük bir çocuk gibi oyun mu oynamakdadir ?Bu burcun erkegi merttir ve kalleslikden hoslanmaz. Kendisini üstün gören bu adam sizi üzecegini düsünmeden bu tip bir oyuna kalkabilir. Ama o insafsiz da degildir. O hareketleriyle sizi memnun ettigini sanmaktadir

 

 

BAĞLAR

Eger erkek nisanliysa sizinle gezmemesi gerekir tabii. Ama belki de o nisanlisiyla geçinememektedir ve hata yaptigini anlamistir. Durum böyleyse biraz sabrederek kisa süre içinde sonuç alirsiniz. Erkek, evliyse onu hemen birakmaniz yerinde olur. Çünkü aslan burcundan dogan erkekler zaman zaman küçük çocuklar gibi böyle yaramazliga kalkarlar. Sonra da eslerine dönerek özür dilerler ve hiçbirsey olmamis gibi eski hayatlarini sürdürürler. Çünkü onlar eslerine ve çocuklarina sahip olduklarini düsünürler. Eger erkek bosanmissa o zaman ümit oldugunu düsüneceksiniz. Ama böyle bir erkegin kolay kolay bir kadini bosamayacagini da bilmelisiniz. Onun için bosanma nedenini anlamalisiniz.
KISKANÇLIK
  Aslan burcundan dogan erkek, çok kiskançtir. Belki kendisini kiskandirarak kendinize baglayacaginizi düsünebilirsiniz. Evet, o severse kiskanir, ama çok da gururludur. Bu hareketinizi hakaret olarak kabul edecek, size ayni sekilde karsilik vermeye kalkacaktir.

 

 


 
     

 

ANASAYFA